Afgelopen zaterdag stond voor AVO de wedstrijd tegen Sparta Zwolle op het programma. AVO 2 moest het om des keizers baard opnemen tegen SCO 3.

Voor AVO 1 was dit de wedstrijd om zich te handhaven in de Overgangsklasse. Er moest gewonnen worden van de zaalkampioen in de Overgangsklasse (Sparta promoveerde in de zaal naar de Hoofdklasse) om uitzicht te houden op rechtstreekse handhaving. Dit met de gedachte dat concurrent Dos Kampen in de derby tegen Wit-Blauw Kampen het onderspit zou delven. De belangen voor Wit-Blauw waren groter en ze deden niet voor niks mee om de titel.

De wedstrijd van AVO 2 in Oldeholtpade ging letterlijk en figuurlijk nergens meer over. Ook dit soort wedstrijden moeten natuurlijk nog gespeeld worden. Eindstand 24-16 in het voordeel van de Friezen. De wedstrijd van AVO 1 tegen Sparta Zwolle 1 stond onder leiding van het uitstekend fluitende scheidsrechters duo Rob Meiling en Bastiaan Kelly. Om precies 15:30 uur floot scheidsrechter Meiling voor het begin van de wedstrijd. AVO liet zien dat het nog niet klaar is in de Overgangsklasse en nam direct de voorsprong 0-1. Sparta Zwolle gaf gas en nam de voorsprong 1-2. Onder aanvoering van het vele afgereisde AVO publiek scoorde AVO vier maal op rij. Via scores om en om liep AVO uit naar 5-9. Bij 6-11 verloor AVO de controle over de wedstrijd en liet Sparta Zwolle zien dat ze AVO niet wilden laten winnen vandaag. Via een aantal knappe goals kwamen ze vlak voor rust helemaal terug in de wedstrijd. De ruststand 10-11.

In de rust moest AVO even bijkomen van de schrik. Maar direct na rust ging het door waar AVO het eerste deel van de eerste helft gebleven was. AVO scoorde 2 maal. 10-13. Via 12-15 werd het 12-16 en AVO behield via om en om scores de 4 doelpunten verschil. 15-19. In de laatste seconden van de wedstrijd maakte AVO de 15-20 en floot scheidrechter Meiling af voor het einde. Eindstand 15-20. Het was even wachten op de uitslag in Kampen maar al snel bleek dat Wit Blauw ruim voorstond en de wedstrijd bijna was afgelopen. AVO handhaaft zich hiermee knap in de Overgangsklasse.

Coaches Maarten Eusterbrock en Harold Veldkamp hebben we gevraagd naar hun zienswijze: “Dit is hartstikke mooi, we hebben er vandaag ook weer met zijn allen keihard voor moeten knokken. Het is goed om te zien dat zoveel mensen uit Assen naar Zwolle zijn gekomen om onze spelers te ondersteunen. Gezien de opbouw van het seizoen hebben we het prima gedaan. Er is niks gestolen, we hebben hard gewerkt en dat zie je terug binnen de lijnen. We gaan nu weer verder en richten ons op volgend jaar. We zijn een ploeg in opbouw en we gaan er alles aan doen om er volgend jaar weer te staan en deze lijn door te zetten. Voor nu zijn we hartstikke blij en trots op onze groep dat het (weer) gelukt is.”

Zie: www.roda-fotografie.nl

Roelof Daalmeijer
 • Kimilainen wint W Series-race in Assen; vierde plek voor Visser

  Informatie
  20 juli 2019 - 17:07
  De Finse Emma Kimilainen heeft vanmiddag de W Series-race op het TT Circuit in Assen gewonnen. De Nederlandse Beitske Visser moest het met een vierde plek doen. Alice Powell en Jamie Chadwick uit Engeland pakten respectievelijk de tweede plek en derde plek op het Asser asfalt. Hoewel de DTM Races...
 • Marco Wittmann wint eerste DTM-race op TT Circuit in Assen

  Informatie
  20 juli 2019 - 15:14
  De Duitser Marco Wittmann heeft zaterdag de eerste race op het TT Circuit in Assen gewonnen. Vanwege de regen duurde het wat langer voordat alle coureurs vol van start konden gaan. De safetycar moest voor de veiligheid een extra ronde rijden. Nico Müller uit Zwitserland en René Rast uit Duitsland...
 • Formula Student Netherlands in Assen (video)

  Informatie
  12 juli 2019 - 12:12
  Voor de derde maal was het TT Circuit in Assen het podium voor ’s werelds grootste studentencompetitie. Deze week streden duizenden studenten met technisch geavanceerde prototype voertuigen om de titel van Formula Student Netherlands. In totaal verzamelden zich een recordaantal van 2000 studenten van...
 • Afscheid Willem van der Woude als looptrainer AAC'61

  Informatie
  05 juli 2019 - 17:30
  Na bijna 30 jaar als looptrainer heeft de trimgroep van AAC’61 op een ludieke wijze afscheid genomen van Willem van der Woude. Een grote groep hardlopers heeft Willem opgehaald van zijn woonadres om hem in een sulky naar de atletiekbaan van AAC’61 aan het Achterpad te brengen. De sulky, een...
 • Paulien Snijder uit Assen naar Warschau voor EK Judo

  Informatie
  26 juni 2019 - 19:30
  Paulien Snijder uit Assen was eerder als reserve geselecteerd om deel te nemen aan het EK in Warschau, Polen. Op zich al een knappe prestatie voor een tweede jaars -18 judoka, maar dat ze ook echt zou mogen gaan had Paulien niet gedacht. Maandag kwam het verlossende telefoontje van de judobond dat ook...
 • MTB Team NewComm IT Klaucke bij Streetrace Ruinerwold

  Informatie
  25 juni 2019 - 20:53
  Twee ‘Youngsters’ van MTB Team NewComm IT Klaucke stonden maandag aan de start bij de MTB Streetrace in Ruinerwold. De organiserende mountainbikevereniging Havelte had een mooi, klein en snel rondje, met hier en daar wat obstakels, uitgezet dwars door het dorp Ruinerwold waarbij tijdens de...
 • Sudosa-Desto zoekt enthousiaste volleybaltrainers (M/V)

  Informatie
  23 juni 2019 - 20:40
  Volleybal vereniging Sudosa-Desto zoekt enthousiaste volleybal trainers (M/V). Sudosa-Desto is met meer dan 700leden en 45 teams één van de grootste volleybal verenigingen van Nederland. Daarnaast staat Sudosa-Desto in volleyballand bekend om zijn goede jeugdopleiding en juist die kwaliteit willen...
 • AVO 3 wint overtuigend van ZKC’19 2 en pakt de dubbel

  Informatie
  19 juni 2019 - 10:33
  Zondag moest het gebeuren voor de AVO 3 brigade, concurrent KZ 4 had een dag eerder gewonnen, waardoor alleen een overwinning het kampioenschap zou opleveren. Nummer 3 ZKC’19 2 moest worden verslagen op sportpark Marsdijk. Onder grote publieke belangstelling en prima weersomstandigheden werd er om...