Foto’s: Jitske Wadman en Margriet Westerhof
ICO Partner in Kunst & Cultuur en DCTerra zijn gestart met een tweejarig pilotproject voor Entree-studenten. Kunstprofessionals ontwikkelen samen met mbo-docenten vernieuwende lessenseries, rondom media en beeldende kunst. Met als doel om talentontwikkeling, persoonlijke groei en taalvaardigheid te stimuleren bij studenten.
Het project richt zich op de modules Nederlands voor NT1/NT2 en Creatief. De artistieke insteek versterkt de taalvaardigheid spelenderwijs en geeft studenten ruimte om hun talenten te ontdekken. De studenten hebben veel inspraak in hun eigen leerproces en werken samen met docenten en kunstprofessionals aan hun eigen ontwikkeling.
Mediadocenten Jitske Wadman en Margriet Westerhof hebben in de school een kleine filmstudio ingericht. Hier onderzoeken ze samen met studenten allerlei aspecten van het filmmaken. Studenten reageren enthousiast: "Prima les, mijn taal verbetert door het maken van een film,” is een van de reacties. Een ander onderdeel van het project is het gezamenlijk bouwen aan kunstwerken met kunstenaar Vera Vos.
Samen leren en kennis delen
De docenten van DCTerra die betrokken zijn bij de modules, werken tijdens het project intensief samen met de kunstprofessionals van het ICO. Ze delen hun kennis en expertise. Zo leren de kunstprofessionals meer over de doelgroep Entree-studenten. Mbo-docenten ervaren juist hoe ze de kunsten kunnen inzetten om taalplezier en talentontwikkeling te stimuleren. Het doel is dat docenten na twee jaar zelf met deze creatieve manier van lesgeven aan de slag kunnen.
assenstad drentsnieuws
Adverteren op Assen Stad? Bekijk hier de mogelijkheden of neem hier contact met ons op.
