Chaos bij het bakken van pepernoten, bij het inpakken van de cadeautjes, bij alles wat er in het Pietenhuis moet gebeuren. Komt dit wel goed? In ‘De Strooigoede Serie’ beleven de Pieten in aanloop naar de Sinterklaasintocht van komende zaterdag spannende avonturen in Assen. De gloednieuwe Sinterklaasserie van Stichting Sinterklaasintocht Assen is te bekijken via het YouTube-kanaal van de stichting en op sinterklaasintochtassen.nl.
De stichting organiseert al jarenlang de Sinterklaasintocht in Assen en breidt haar activiteiten steeds verder uit. Zo is er dit jaar alweer voor de tiende keer een theatervoorstelling in De Nieuwe Kolk, speciaal voor de basisschoolkinderen van Assen, en is er nu de nieuwe online ‘Strooigoede Serie’. De serie is gemaakt door Elise van der Laan en Hans Pettinga-Golo, samen met een groot team vrijwilligers voor en achter de schermen.
“Het is elk jaar weer geweldig om het Sinterklaasfeest in Assen met zoveel enthousiaste mensen te organiseren. We werken met een aantal vaste Pieten, al jarenlang dezelfde mensen achter de schermen, honderden vrijwilligers bij de intocht en een hoop regionaal talent. Dit jaar hebben we zelfs een paar leuke nieuwe Pietenkarakters. Dat we opnieuw Landgoed De Lariks mochten gebruiken als Pietenhuis geeft de serie die vertrouwde, warme sfeer die precies bij Sinterklaas hoort,” vertelt regisseur Elise van der Laan.
Asser avonturen
In ‘De Strooigoede Serie’ staat het Pietenhuis op zijn kop als de Hoofdpiet plotseling verdwenen is. Omroeppiet neemt tijdelijk de leiding, maar dat blijkt nog niet zo gemakkelijk. Pietertje is voor het eerst mee naar Nederland en probeert zijn eigen Pietentaak te vinden, waarbij hij overal voor chaos zorgt. Juist door te proberen, te vallen en weer op te staan, ontdekt iedereen dat zelfs de kleinste Piet een grote rol kan spelen in de magie van Sinterklaas.
De afleveringen van ‘De Strooigoede Serie’ worden sinds afgelopen maandag niet alleen op internet geplaatst, maar ook verspreid onder de basisscholen van Assen. De leerlingen kunnen zo de avonturen samen in de klas volgen.
Bestuurslid Elma Beijering van Stichting Sinterklaasintocht Assen is enthousiast over de serie: “We vinden het echt bijzonder dat we al jaren niet alleen een grote intocht mogen organiseren, maar ook een theatervoorstelling en nu ‘De Strooigoede Serie’ kunnen maken voor de kinderen van Assen. Dat de scholen er ook mee aan de slag gaan, laat zien hoeveel betrokkenheid en plezier er in Assen rond Sinterklaas leeft. Het is duidelijk dat onze stad echt een Sinterklaasstad is.”
Op zaterdag 15 november komt Sinterklaas met zijn Pieten aan in Assen. Vanaf 12.00 uur is het feest op de kop van de Vaart. Voor meer informatie en om de afleveringen te bekijken: www.sinterklaasintochtassen.nl.
assenstad drentsnieuws