Dit hebben kinderen uit Assen dit jaar besloten Gemeente Assen

Dit hebben kinderen uit Assen dit jaar besloten

Wist u dat kinderen in Assen elk jaar mogen meedenken over hun eigen stad? De jonge raadsleden van 2024–2025 lieten zien hoe belangrijk hun stem is.

Afgelopen woensdag sloten zij hun jaar feestelijk af met burgemeester Marco Out.

Waarom is meedenken zo belangrijk?

Kinderen weten zelf wat ze nodig hebben om fijn te spelen, leren en op te groeien. Hun ideeën geven de gemeente frisse inzichten. Jaloe, loco-kinderburgemeester: “Je leert hoe de politiek werkt, en grote mensen luisteren echt naar ons.” Ze leren zelf ook veel, zegt kinderburgemeester Edwin: “Ik weet nu hoe je goed zegt wat je vindt. Dat had ik anders nooit geleerd.”

Wat gebeurde er dit jaar?

De raad bestond uit 28 leerlingen uit groep 8. Elke maand bedachten ze samen plannen voor Assen. Zo kozen ze in januari de naam Oereiland voor het nieuwe speeleiland in Kloosterveen. Daarnaast deden ze mee aan leuke en leerzame activiteiten, zoals de Landelijke Dag van de Kinderburgemeesters, een bezoek aan de Sportkledingbank en de opening van een XXL paaseierenexpositie. Ook maakten ze indruk met hun voorstellen: “We kregen zelfs 100.000 euro voor inclusieve speeltuinen. Dat voelde echt cool!”, zegt kinderraadslid Alex trots. De kinderen vonden het vooral leerzaam en leuk. Edwin: “Het leukste vond ik dat we naar de Tweede Kamer mochten. Dat was superinteressant!” Ook op school waren ze trots. Alex: “In mijn klas wilden veel kinderen meedoen, maar ik werd gekozen. Iedereen vond het stoer dat ik erbij zat.”

Blijf kinderen betrekken!

Hun advies aan oude(re) mensen? Blijf kinderen een stem geven in de stad. Jaloe: “Dan weten we wat er speelt en kunnen we meehelpen.” 

Tiplijn