Op woensdag 25 juni vindt een bijzondere theatershow plaats in De Bonte Wever: TTheatershow: Honderd jaar TT, duizend verhalen. Tijdens deze middag delen oud-coureurs en andere betrokkenen hun mooiste anekdotes, afgewisseld met muziek van De Heeren Oud Zuid De presentatie en organisatie is in handen van Luc Rengers en Kars Klok.
Onder de gasten is niemand minder dan de 93-jarige Jim Redman, zesvoudig wereldkampioen motorcoureur. In de jaren zestig won de uit Rhodesië afkomstige Redman drie keer op één dag tijdens de TT van Assen: in de 250cc, 350cc én 500cc. Een unieke prestatie.
De Nederlandse nestor van de zijspanklasse, Jaap Geerts uit Assen, vertelt over zijn rol in de successen van de eveneens aanwezige drievoudig wereldkampioen Egbert Streuer. Natuurlijk komt ook zijn leven als caféhouder en de sfeer rondom de festiviteiten voorafgaand aan de races aan bod.
De lopende TT-encyclopedie Egbert Braakman deelt zijn belevenissen als administrateur van het voormalig TT-Bureau, en Fred Lubbers vertelt over de Vrienden van het TT-circuit, inmiddels goed voor meer dan 20.000 leden.
Burgemeester Marco Out licht toe hoe de veiligheid tijdens de festiviteiten wordt georganiseerd. Daarnaast delen meerdere oud-coureurs, waaronder Wil Hartog, hun verhalen.
De TTheatershow begint om 14:30 uur en duurt ongeveer 100 minuten. Kaarten zijn te bestellen via debontewever.nl/evenementen/ttheatershow en aan de balie van De Bonte Wever. De toegangsprijs bedraagt €6.
assenstad drentsnieuws
Adverteren op Assen Stad? Bekijk hier de mogelijkheden of neem hier contact met ons op.